Vyhledávání

Kontakt

Jóga pro každého
U studánky seděla, o.s.
Divadelní 16
737 01 Č. Těšín

+420 777 873 416

ustudankysedela@email.cz

Rádža jóga - jóga královská

Přestože je cíl jógy jen jeden, cest kterými se k němu ubíráme je více. Tyto cesty se mohou navzájem prolínat. Mezi hlavní směry jógy patří 
KARMA JÓGA – jóga činu, BHAKTI JÓGA - jóga lásky a oddanosti, DŹŃÁNA JÓGA – jóga poznání a moudrosti, RÁDŽA JÓGA – královská jóga, nebo taky Aštanga jóga, MANTRA JÓGA – často nazývaná bránou do jógy, HATHA JÓGA – jóga klidné a vyvážené síly, TANTRA JÓGA – pracující se sílou Kundalíny, tedy smyslnou energií.

Jóga se kterou se setkáte v našich kurzech se opírá zejména o Rádža jógu. Někdy se ji také říká Aštanga jóga. Aštanga znamená v sanskrtu osm. Rádža jóga je osmi stupňovitá cesta. 

1. JAMA – morální kodex jógy
2. NIJAMA – morální kodex jógy
3. ASÁNY- tělesné pozice
4. PRÁNAJÁMA – umění dýchání
5. PRATJAHÁRA – umění odtažení pozornosti
6. DHÁRANA - koncentrace
7. DHJÁNA - meditace
8. SVÁMADHÍ - splynutí

 

Rádža jóga v sobě nese mnohé z Hatha jógy, stejně tak se v ní můžete setkat s tantrickými jógovými technikami, s některými způsoby Mantra jógy, ale seznámí vás rovněž s principy Karma jógy, Bhakti jógy a Džňána jógy. 
Snažíme se kurzy metodicky uzpůsobit  tak, aby vyhovovaly všem generacím s možností volby toho nejpříjemnějšího způsobu seznámení se s jógou, s jejími technikami, principy a přínosy.