Vyhledávání

Kontakt

Jóga pro každého
U studánky seděla, o.s.
Divadelní 16
737 01 Č. Těšín

+420 777 873 416

ustudankysedela@email.cz

Jóga a děti

Děti bývají jako gumová perpetumobile. Ohebná tak, že jsou všude a pořád. Pokud znáte některé asány, snadno vypozorujete, že právě v jedné z nich vaše dítě denně usíná, nebo že si v jednom z náročných meditačních sedů dokáže soustředěně hrát, aniž by mu to činilo jakékoliv obtíže.

Děti jsou hravé a mají potřebu neustále něco vymýšlet a tvořit. Lze je proto spontánně motivovat ke cvičení pozic. Provádění pozic jim umožňuje vyjadřovat radost z pohybu, dodá jim osvěžení a dobrou náladu. Při cvičení si protáhnou tělo, učí se soustředění. Naleznou způsob jak se zklidnit, nebo naopak nabrat energii. Prostřednictvím asán si udržují správné držení těla a podporují jeho zdravý a silný růst. Prohlubují koncentraci, stejně jako si osvojují velice zásadní a nenahraditelný prvek – správné dýchání. Dechová cvičení pomáhají eliminovat respirační obtíže, jsou vhodná a výhodná pro astmatiky. Obsah životadárného kyslíku se díky správnému dýchání znásobuje a všechny orgány včetně mozku získávají ten nejpotřebnější vitamín okysličením. Ovládáním dechu ovládáme vlastní psychiku a ačkoliv si to děti v kurzech neuvědomují, už jen samotné osvojení si správného dýchání má na psychosomatický růst významný dopad.

                                                                                                                                            

 

V kurzech pro děti se opíráme o metodiku paní Věry Rojové, jež má dlouholetou praxi s jógou a jógou pro děti. Stejně tak však o poznatky z praxe učitelů dětské jógy, kteří nám osobně předávají své zkušenosti. Děti se setkávají ve skupinách od 3-6 let, od 7-13let, od 14-17 let.

V současné době nejsou kurzy jógy pro děti otevřeny.
Případné zájemce o kurz prosíme, aby nás kontaktovali. Doufáme, že se situace brzy změní a kurzy proběhnou.


Stejně tak si dovolujeme oslovit ty z vás, kteří vlastníte akreditaci MŠMT učitele jógy alespoň III. stupně a rádi se zapojíte do vedení našich kurzů Jóga pro děti.
Těšíme se na spolupráci.