Vyhledávání

Kontakt

Jóga pro každého
U studánky seděla, o.s.
Divadelní 16
737 01 Č. Těšín

+420 777 873 416

ustudankysedela@email.cz

Jóga a senioři

 

 

Ani ti nejlepší učitelé jógy nedokázali jednou větou shrnout podstatu jógy a její přínos pro člověka.
Jeden z nich, Svámí Mahešvarananda říká „Začít s jógou v šestnácti je tak akorát. Ani v sedmdesáti však není pozdě“.
Pokud jste nikdy nejedli med, je těžké vysvětlit, jak dobrý a přínosný může být. Stejné je to s jógou. Jediný způsob jak to zjistit je pravidelně ji provádět. Pak teprve poznáte, jaký užitek vám přinese.

Jóga je určena všem, bez rozdílu věku. Stejně tak je všem prospěšná. Požaduje ale pravidelné praktikování, což je poměrovým měřítkem úspěchů na cestě jógy. Ta obsahuje moudrost tisíciletí. Balík jógy je napěchován rozličnými technikami a cvičením. Díky nim dochází k navrácení fyzického a psychického zdraví. Není cílem jógy zdokonalit lidské tělo, přesto je tento projev dominantním přínosem života s jógou.
Starší generace trpí pohybovými poruchami zapříčiněnými poškozením kloubů, nebo problémem s páteří. Fyzická schránka člověka se odráží v psychické a naopak. Při praktikování jógy dochází k harmonizacii mezi nimi, k dosažení psychosomatické rovnováhy. Seniorům, přestože mají větší prostor pro sebe a své zájmy, překáží v plně aktivním způsobu bytí často bolesti zad a kloubů, nedostatek životních sil se opět nadechnout a běžet. Tento doušek životodárné jógy jsme metodicky uzpůsobili potřebám seniorů a připravili pro ně kurzy, které jim pomohou při odstraňování zdravotních neduhů a navrácení zdraví.

 

A protože nad tunu teorie je užitečnější gram praxe, srdečně zveme všechny seniory do kurzů, které jsou uzpůsobeny právě jim. Obsah kurzů je zaměřen na posílení páteře a nervové soustavy, na pozvednutí celkové fyzického zdraví a posílení ducha. Ukážeme vám, že stáří je jen pojem.

Nabídka kurzů :                                    

 

Jóga ETAPA 1 /začátečníci, senioři – duben-červen 2010                                                   

ABY ZÁDA NEBOLELA – / duben – červen 2010

Senioři uplatňují slevu při každém přihlášení do kurzů. 
Přihlášky k jednotlivým kurzům naleznete v sekci KURZY.